Sobota 27. 5. 2017

Maroš Horváth (II.B)

Vitajte na EduPage

Drahí Študenti,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy, aktuálne suplovanie a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

• Dnešným dňom (utorok 23. mája 2017) sa ukončila štvorročná púť našich štvrtákov úskaliami stredoškolského života.  Druhý a zároveň posledný maturitný deň priniesol náročné meranie a prezentovanie získaných vedomostí pred delegovanými komisiami v predmetoch slovenský jazyk a literatúra, anglický jazyk, chémia, biológia, fyzika, informatika a dejepis. Aj dnes prinášame krátky sumár fotozáberov zo skúšobného dňa a pri tejto príležitosti blahoželáme našim čerstvým „absolventom“ k úspešnému zvládnutiu dôležitej etapy života, zároveň im prajeme krásne prežité „najdlhšie“ letné prázdniny, šťastnú voľbu ďalšieho vzdelávania a povolania a najmä veľa príjemných spomienok na svoju strednú školu.

• V pondelok 22. mája – začala na Cirkevnom gymnáziu sv. Jána Krstiteľa záverečná fáza maturitných skúšok, a to ich ústnou formou internej časti pred delegovanými komisiami jednotlivých predmetov. Na programe dňa boli „skúšky dospelosti“ zo slovenského jazyka a literatúry, anglického jazyka,  nemeckého jazyka, matematiky, geografie a občianskej náuky. Prostredníctvom fotiek prinášame niekoľko momentov z priestorov skúšobných miestností i mimo nich.

• V nedeľu 14.5.2017 sa v Trebišove uskutočnil prvý ročník bežeckého podujatia: " Spoznavaj Trebišov behom".Organizoval ho Ing. Michal Majcher pod záštitou mesta Trebišov a CSOŠ sv. Jozafáta. Pre študentov nášho gymnázia nebola táto nedeľa oddychovou, na jednej strane naši študenti v organizačnom teame, na strane druhej bežci na tratiach 2 km, 5 km a 10 km. Veľká vďaka im patrí za ochotu a nezištnú pomoc pri zabezpečení podujatia, pri obšerstvovacích staniciach či zátarasach. Bežci zas úspešne reprezentovali a všetci sa vrátili do cieľa, bez strát či ujmy na zdraví. Teší nás rastúci záujem študentov o takéto podujatia a už sa tešíme na ďalší beh v Trebišove.

• Piatková noc (12. 5. 2017) sa niesla v znamení Matúšovho Evanielia z iniciatívy sr. Sebastiany a duchovného správcu školy o. Milana Diheneščíka a s účasťou vybranej skupiny žiakov. Priestory školy sa opäť na jednu noc zmenili na miesto, kde spoločenstvo mladých ľudí spoznáva knihu kníh – Bibliu, zamýšľa sa nad pravdami, ktoré presahujú každého človeka  – veriaceho aj neveriaceho, spoločne uvažuje nad stálou aktuálnosťou biblických právd, „kriticky“ číta biblický text, ktorého cieľom je prirodzené poznávanie biblického textu (spoznávanie sveta  autora a sveta textu), snaží sa porozumieť obrazom, symbolom a literárnym žánrom Biblie, za biblickým príbehom odkrýva ešte jeden príbeh, príbeh každého človeka, v ktorom objavuje v biblickom príbehu posolstvo, snaží sa hlbšie porozumieť Božiemu slovu, pravidelným čítaním prijať pozvanie k budovaniu vzťahov s ľuďmi v jednote s Bohom a zažiť tak spoločenstvo pri spoločnom počúvaní a čítanie Božieho slova.

• Milí nádejní maturanti.

Aktualizovali sme modul MATURITA 2017, nájdete v ňom rozpis maturitných predmetov podľa dňa a času.

Prajeme Vám úspešné zvládnutie maturitnej skúšky.

• 11. 5. 2017

Aktualizovali sme modul Výsledky 2.termín

• 9. 5. 2017

Aktualizovali sme modul Výsledky prijímacieho konania

• Krajské kolo vedomostnej súťaže „ Čo vieš o hviezdach 2017“ sa tentokrát konalo v budove Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach. Svoj región v ňom reprezentovalo 36 súťažiacich z okresov Košice, Michalovce, Trebišov, Spišská Nová Ves, Rožňava a Košice – okolie. Úlohy boli náročnejšie ako v okresnom kole. Súťažiaci písomne odpovedali na otázky z rôznych oblastí astronómie, z histórie astronómie robili test, riešili grafické úlohy, astronomické príklady a obľúbené „ slepé“ mapky oblohy. Prví traja postupujú do celoslovenského kola, ktoré sa bude konať 8.júna 2017 v Nitre pod záštitou Slovenskej ústrednej hvezdárni v Hurbanove.

• Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove ako vyhlasovateľ už XXI. ročníka okresnej súťažnej výstavy detských výtvarných prác vyhlásil 27.apríla 2017 na vernisáži výstavy v priestoroch výstavnej miestnosti víťazov spomínanej súťaže. V tohtoročnej edícii vernisáže najlepších výtvarných prác žiakov základných a stredných škôl „Sväté Trojhviezdie Cyril-Gorazd-Metod“, mala aj naša škola svoje zastúpenie.

• Súťažné družstvo našich študentiek (Eva Kovaľová, Katka Michalková a Soňa Mrázová – III.B) pod odborným vedením sestry Šebastiány reprezentovalo v utorok 25. apríla, na základe víťazstva v dekanátnom kole, trebišovský okres na eparchiálnom (krajskom) kole Biblickej olympiády, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch Eparchiálneho úradu v Košiciach.