Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • 17. 5. 2018

  Aktualizovali sme modul Výsledky 2.termín

 • 14. 5. 2018

  Aktualizovali sme modul Výsledky 1.termín

 • Keď Kanaďan učí východňarov čapaše...

  Už tento víkend privítame na pôde našej školy študentky a študentov z Talianska, z Nova Siri v slnečnej Kalabrii. Súčasťou tohto výmenného programu je aj ukážka slovenského a výchoslovenského folklóru, našich zvykov a ľudových tradícii. Študenti nášho cirkevného gymnázia v spolupráci s učiteľmi a vedením školy sa už niekoľko týždňov pripravujú na tento výmenný pobyt. Deň "D" je nedeľa 29. apríla, keď priletia na Budapeštianské letisko a my si ich prevezmeme do rodín, kde budú mať zabezpečenú stravu, ubytovanie a spoločníka či spoločníčku pre týždenný pobyt v Trebišove a v regióne Zemplín a Šariš. Čaká ich celkom bohatý, a zaujímavý program, ktorého súčasťou sú aj ukážky ľudového tanca a zemplínaských tradícii. A práve tieto folklórne prvky, tanec a zvyky naším študentom pomáha sa naučiť a zžiť s nimi Jožko Bečar, kanadský lektor anglického jazyka, ktorý pôsobi na našej škole. Doteraz učil študentov rozprávať a myslieť v jazyku anglickom. Tentokrát  nám ale pomáha z niečim, čo by nikto nečakal. Tancuje ľudovky, čardáš a vykrúca jedná radosť... Vysvetľuje jednokročku, dvojkročku, čapáš či barz čo.... v angličtine naším štdedento - slovakom jak repa. Všetci len z úžasom a z otvorenými ústami, mlčky pozorujeme kanaďana, ktorý čapašuje, výska a vykrúca írečité slovenky z ľahkosťou  mladého " parobka". Toto sa nevidí často.... možno nikde. Prikladáme foto...

 • Pomôž pri bežeckom podujatí.

  Milí študenti,

  po skvele zvládnutej organizácii a dobrovolníckej pomoci pri príprave bežeckého podujatia "Spoznaj Trebišov behom" v minulom roku sa  na Vás obracajú organizátori tohto podujatia stať sa súčasťou realizačného tímu ako dobrovoľník. Vašou úlohou bude:

  - pomáhať pri navigácii bežcov, podávať vodu alebo pripravovať občerstvenie na kontrolných staniciach,

  - pomôcť pri výstavbe stanov a trate, v cieli pri aktivitách s deťmi, pri registrácii, rozdávať medaile v cieli.

  Kedy: 13.5.2018- v nedeľu Trebišov.

  Ak sa chcete pridať k tímu dobrovolníkov záväzne sa prihláste sa u RNDr. Partilovej.

 • Víťazní hádzanári z nášho CGYMTV

  K víťaztvu a postupu do krajského finále dlhodobých športových súťaží (DŠS) blahoželáme chlapcom- hádzanárom. ktorí budú obhajovať výborné výsledky dosiahnuté v regionálnom kole. Regionálne finále sa uskutočnilo 10.4.2018 v mestskej športovej hale v Michalovciach . Naši chlapci zdolali v jednotlivých zápasoch Strednú odbornú školu technickú Michalovce, Gymnázium Trebišov a remizovali v zápase, keď bolo jasné, že budú celkoví víťazi s GPH Michalovce.  Podarilo sa im zvíťaziť po dobrých a športovej stránke vyzretých  výkonoch a zabojujú o  víťazstvo v priebehu júna v Košiciach.  Chlapci blahoželáme a veríme aj v celkové víťazstvo  DŠS v hádzanej a zisk  „Putovného pohára predsedu KSK“.    

 • Zuzka Mrázová 2.A postupuje na celoslovenské kolo v SOČ

  Zuzka Mrázová 2.A postupuje na celoslovenské kolo v SOČ

  Naša účasť a úspešné umiestnenia v krajskom kole SOČ aj tento rok rizšírili zbierku úspechov v tejto súťaži pre naše cirkevné gymnázium. Druhé miesto  spojené s postupom na celoslovenské finále Stredoškolskej odbornej činnosti v piatok 6. apríla 2018 zavŕšila študentka II.A triedy Zuzka Mrázová. So svojou prácou „Úroveň dentálnej hygieny u adolescentov a vplyv škodlivých nápoj na chrup človeka“ v kategórii  biológia zaujala odbornú komisiu, že po regionálnom a krajskom kole bude môcť prezentovať kvality svojho výskumu s najúspešnejšími stredoškolákmi z celého Slovenska.

  Skvelým tretím miestom zabodoval aj jej spolužiak Vlado Vančo s prácou:" Antická architektúra a jej vplyv na modernú architektúru", v kategórii stavebníctvo, geodézia, kartografia. Jeho práca zaujala aj napriek tomu, že ako gymnazista musel obhájiť svoju prácu a zabojovať v konkurencii študentov technických a stavebných odborných škôl.

  Našu školu reprezentovalo v tomto 40. ročníku SOČ päť študentských prác, v štyroch kategóriách, ktoré postúpili zo školského kola. Ďakujeme Vám, milí študenti a zároveň patrí poďakovanie aj predagógom, ktorí Vás pripravovali.

  v Kategórii: 

  4. Biológia Zuzka Mrázová 2.A Samuel Bombár 3.A

  6. Zdravotníctvo a farmakológia: Michaela Fedičová 2.A

  10. Stavebníctfvo, geodézia, kartografia: Vlado Vančo 2.A

  17. Pedagogika, psychológia, sociológia Števo Puci, 3.A

   

  K dosiahnutému úspechu srdečne blahoželáme a zároveň držíma palce v ďalších súťažných kolách. 

 • Čo vieš o hviezdach s postupom na krajské kolo

  Čo vieš o hviezdach s postupom na krajské kolo

  Druhé miesto v okresnom kole a zároveň postup na krajské kolo súťaže Čo vieš o hviezdach si v piatok 23. marca vybojoval študenti 3. ročníka Tomáš Toma. V priestoroch Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove sa zišli najlepší mladí astronómovia spomedzi žiakov stredných škôl trebišovského okresu, aby súperili o triumf vo vedomostnej súťaži. Teší nás, že úspešne našu školu reprezentovali aj študenti Niko Lukáč, Ľubko Voloch ( obaja 1.A) a Števo Puci ( 3.A), ktorý dosiahnutým 4. miestom zaujal pozíciu 1. náhradníka na krajské finále.

  Našim úspešným študentom úprimne blahoželáme, ostatným ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce do ďalších rokov!

 • VEĽKÁ NOC 2018

 • Napíš naj slohovú prácu

  Napíš naj slohovú prácu

  Milí študenti,

  v rámci prípravy na besedu so scenáristom, tvorcom učebníc, ilustrátorom a spisovateľom Oldřichom Seluckým vyhlasujeme súťaž o jeho knihy. Do súťaže sa môžete prihlásiť odovzdaním slohovej práce na jednu z tém:

  1.       Sv. Konštantín – Cyril  bol najprv filozofom, a až potom sa stal misionárom. Aké (rozdielne) ciele majú tieto dve činnosti a v čom sú obe pre cirkev dôležité?

  2.       Sv. Metod bol pôvodne vojenským veliteľom a až potom sa stal biskupom. Ktoré typicky vojenské vlastnosti mohol ako biskup uplatniť a ktoré by naopak mal nahradiť inými?

  3.       Sv. Cyril a Metod vychovávali vo svojej škole mladých kňazov. Potom ich rozposlali do vtedajších osád a dedín. S kým a čím museli títo kňazi zápasiť? Aké prekážky museli asi prekonávať?

  4.       Aké predmety vyučovali Cyril a Metod na svojej škole? Porovnaj ich s predmetmi, ktoré študuješ na strednej škole ty. V čom je hlavný rozdiel v týchto rôznych kultúrach?

  Termín odovzdania práce je v stredu po Veľkej noci u pani profesorky Sabovej.

  Autori najlepšich dvoch prác dostanú priamo na besede od autora jeho novu knihu i s jeho autogramom.

  Veríme, že Vás tieto témy oslovili a prajeme Vám veľa tvorivývh nápadov pri písaní slohovej práce

                                                                                                                                                        ot. Kamil Ganoczy

 • zmena rozvrhu hodín 15.3.

 • Zmena rozvrhu hodín 14.3.

 • Zmena rozvrhu hodín 13.3.

 • Zmena rozvrhu hodín 12.3.

 • Zmena rozvrhu hodín 9.3.

 • Zmena rozvrhu hodín 8.3.

 • Zmena rozvrhu hodín 7.3.

 • Zmena rozvrhu hodín 6. 3.

 • Pozor, zmena rozvrhu hodín !!!

           

  Utorok 13. marca odštartuje najdôležitejšie obdobie v študentskom živote našich štvrtákov, počas ktorého ich čaká písomná a ústna časť maturitnej skúšky a následne prijímacie konanie na vysoké školy. Aj tohtoročná maturita bude realizovaná aj v elektronickej forme vo forme E- MATURITA a v klasickej forme.

          Týždeň pred EČ MS 2018 sa zintenzívňuje príprava maturantov, preto tu v novinkách budú mať všetci študenti k dispozícii upravený rozvrh hodín na tento týždeň po jednotlivých dňoch. Prosím všimnite si zmeny, ktoré sa týkajú nielen maturantov ale aj ostatných ročníkov.

                                                                                                                                                  RNDr. Jana Partilová

strana:

Novinky

Kontakt

 • CIRKEVNÉ GYMNÁZIUM sv. JÁNA KRSTITEĽA TREBIŠOV
  ul. M.R. Štefánika 9, 075 01 Trebišov
 • +421 056 6725333, 0904 738 963, 0904 738 964

Fotogaléria