• PRIJÍMACIE KONANIE 2024

Všetko, čo potrebujete vedieť na jednom mieste

• Vybrať si CGJK je krok, ktorý ťa posunie

• Milí deviataci základných škôl,

vitajte na stránke nášho Cirkevného gymnázia sv. Jána Krstiteľa, na ktorej nájdete všetky potrebné informácie k prijímacím skúškam 2024.

Skôr však, ako sa zahltíte mnohými dátumami a pokynmi, poďme si spoločne položiť tú najdôležitejšiu otázku: PREČO?? Prečo by práve Cirkevné gymnázium sv. Jána Krstiteľa malo byť správnou voľnou??

A tu je niekoľko našich odpovedí:

✨ Sme škola, kde učiť nás baví. A tak pre našich študentov máme pripraven tradičné i netradičné formy vyučovania.

✨ Sme škola rodinného tipu s individuálnym prístupom. Vzťahy vnímame ako jeden z nšich kľúčových pilierov

✨ Sme škola, kde si môžete dovoliť byť autentickí. Lebo výnimočnosť našich študentov je pre nás inšpirujúca.

✨ Sme škola, ktorá buduje hodnototy a duchovnosť. Úcta, rešpekt a dialóg prenikajú každú oblasť nášho života.

✨ Sme škola, ktorá svojim študentom verí a túži ich vidieť ako úspešných a šťastných ľudí. A na tejto ceste ich sprevádzame.

Ak teda hľadáte školu, kde sa nielen učí, ale zároveň aj sprevádza v celkovom raste vašej osobnosti, Cirkevné gymnázium sv. Jána Krstiteľa je tou správnou voľbou.

Jednoducho sme škola, ktorá Ťa posunie

• STAŇ SA SÚČAŤOU ŠKOLY, KTORÁ ŤA POSUNIE S SPLNENIU TVOJICH SNOV

• VZDELÁVANIE,
      • ktoré posúva
      • ATMOSFÉRA,
      • ktorá buduje
      • INOVÁCIE,
      • ktoré menia

• AKO NA TO?

VYSKÚŠAJ SI PRIJÍMAČKY

Máš stres ako to na prijímačkách prebieha? Obávaš sa náročnosti testov?

👉 Príď si k nám vyskúšať prijímačky.

9. marca o 9:00 si môžeš na našom Cirekvnom gymnáziu sv. Jána Krstiteľa v Trebišove vyskúšať prijímačky na vlastnej koži. Samozrejme len tak 😀!!

Vďaka skúšobným prijímačkmám sa lepšie pripravíš na tie ozajstné, pretože:

📍 zakúsiš atmosféru, ktorá okolo prjímačiek vládne

📍 overíš si náročnosť testov z jednotlivých predmetov

📍naši profesori si s Tebou prejdú jednotlivé úlohy a poradia Ti ako sa, čo najlepšie na prijímačky pripraviť.

Viac informácií a prihlasovací formulár nájdeš TU

Ak to bude užitočné, prijímačky na skúšku zrealizujeme ešte raz v čase pred prvým termínom prijímačok.

PRÍĎ NA PRIJÍMACIE SKÚŠKY

Prijímacie skúšky pre 4- ročné štúdium gymnázia sa budú konať v nasledujúcich termínoch:

2. máj 2024 (1. termín)

6. máj 2024 (2. termín)

Prijímacie skúšky sa budú konať písomnou formou z predmetov Slovenský jazyk a literatúra a matematika

SLEDUJ ZVEREJNENIE VÝSLEDKOV

Zoznam prijatých študentov zverejníme najneskôr 17. 5. 2024

PRIPRAVTE SA NA PRIJÍMACIE SKÚŠKY

VZOROVÉ ÚLOHY A TESTY K PRÍPRAVE NA PRIJÍMACIE SKÚŠKY NA CIRKEVNÉ GYMNÁZIUM SV. JÁNA KRSTITEĽA

Milí rodičia a uchádzači o štúdium na našej škole,

nižšie, v priložených súboroch, nájdete vzorové úlohy z predmetov Matematika  a Slovenský jazyk a literatúra, ktoré vám môžu pomôcť pri príprave na prijímacie skúšky Cirkevné gymnázium sv. Jána Krstiteľa.

🟢 Pri ich zostavovaní sme sa inšpirovali našimi testami z predchádzajúcich rokov a taktiež aj úlohami, ktoré poznáte z prípravy na Testovanie 9.

🟢 Nastavená náročnosť a úroveň týchto vzorových materiálov bude do veľkej miery zodpovedať aj testom, ktoré budete vypracovávať v oboch termínoch prijímacieho konania.

🟢 Veríme, že vám v príprave pomôžu, úspešne zvládnete prijímacie konanie a stanete sa našimi žiakmi.

VZOROVÉ TESTY SJL

Vzorový test SJL 1

Vzorový test SJL 2

Vzorový test SJL 3