Navigácia

 • Jakub Bodnár zvíťazil vo výtvarnej súťaži „Sväté Trojhviezdie Cyril-Gorazd-Metod“

  Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove ako vyhlasovateľ už XXI. ročníka okresnej súťažnej výstavy detských výtvarných prác vyhlásil 27.apríla 2017 na vernisáži výstavy v priestoroch výstavnej miestnosti víťazov spomínanej súťaže. V tohtoročnej edícii vernisáže najlepších výtvarných prác žiakov základných a stredných škôl „Sväté Trojhviezdie Cyril-Gorazd-Metod“, mala aj naša škola svoje zastúpenie.

  Táto obľúbená výtvarná súťaž priniesola ďalšie nové a zaujímavé umelecké zvýraznenia cyrilometodského posolstva prostredníctvom zanietenej práce mladých výtvarníkov pod odborným vedením ich pedagógov. Najlepší z nich, na základe verdiktu poroty, si tak mohli prevziať diplomy a vecné ocenenia. Našu školu reprezentoval študent 1.A triedy Jakub Bodnár, ktorý zvíťazil vo svojej kategórii. Jeho práca postupuje na celoslovenskú súťaž Gorazdovo výtvarné Námestovo.

  Tak, ako to už býva pravidlom, vernisáž už nie je len priestorom na prezentáciu a ocenenie najlepších výtvarných prác, ale predovšetkým morálnym vyzdvihnutím snahy každého z jednotlivcov a ich učiteľov zachovávať kultúrne dedičstvo našich predkov z obdobia Veľkej Moravy ako jednu z najdôležitejších etáp našej histórie.  

 • Máme1. miesto z eparchiálneho (krajského) kola Biblickej olympiády.

  Súťažné družstvo našich študentiek (Eva Kovaľová, Katka Michalková a Soňa Mrázová – III.B) pod odborným vedením sestry Šebastiány reprezentovalo v utorok 25. apríla, na základe víťazstva v dekanátnom kole, trebišovský okres na eparchiálnom (krajskom) kole Biblickej olympiády, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch Eparchiálneho úradu v Košiciach.

  V napínavom súboji najlepších družstiev kraja, sa zadarilo naším študentkám a víťazstvom v eparchiálnom kole postupujú na celoslovenské kolo, v ktorom budú reprezentovať Košickú eparchiu v dňoch 16. – 18. mája v Banskej Bystrici.

  Súťažiacim dievčatám a sestre Šebastiáne srdečne blahoželáme !!! 

   

  Foto: https://www.facebook.com/infozeparchie/photos/pcb.827264054091636/827260357425339/?type=3&theater

 • Soňa Mrázová postupuje na celoslovenské kolo v SOČ

  Po trojročnom ťažení pekných úspechov  tento rok zavŕšila skvelým víťazstvom v krajskom kole a postupom na celoslovenské finále Stredoškolskej odbornej činnosti v piatok 7. apríla 2017 študentka III.B Soňa Mrázová. So svojou prácou „Vybrané moderné vyučovacie metódy chémie očami študenta“ v kategórii  pedagogika, psychológia, sociológia natoľko zaujala odbornú komisiu, že po regionálnom a krajskom kole bude môcť prezentovať kvality svojho výskumu 26. – 28. apríla v Banskej Bystrici s najúspešnejšími stredoškolákmi z celého Slovenska.

  Skvelým tretím miestom zabodovala aj Megi Oravkinová s prácou:" Skenovacia tunelová mikroskopia - Supravodivosť", v kategórii matematika, fyzika. Jej práca zaujala v takom rozsahu, že dostala pozvanie ju odprezentovať v súťaži o najlepšiu vedeckú prácu fakultného kola Študenskej vedeckej konferencie Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach.

  Našu školu reprezentovalo v tomto 39. ročníku SOČ desať študentských prác, v ôsmich kategóriách, ktoré postúpili zo školského kola. Je to skvelý výsledok a potvrdenie kvalít našich študentov a pedagógov.

  v Kategórii: 

  1. Problematika voľného času Štefan Puci 2.B

  2. Matematika, fyzika Magdaléna Oravkinová, Tomáš Toma

  4. Biológia Matej Molčany 2.A

  5. Životné prostredi, geografia, geológia Patricia Zubková 2.A

  6. Zdravotníctvo a farmakológia Veronika Buzasová

  11. Informatika Ondrej Marcinčák, Rudolf Hajdu 3.B

  13. História, filozofia, právne vedy Katarína Michalková 3.B

  17. Pedagogika, psychológia, sociológia Eva Kovaľová, Soňa Mrázová, 3.B

  K dosiahnutému úspechu srdečne blahoželáme a zároveň držíma palce v ďalších súťažných kolách.  
     
 • Tomáš Toma a Števo Puci s postupom na krajske kolo v súťaži Čo vieš o hviezdach 2017

  Zlatá a strieborná pozícia (1. a 2. miesto) na okresnom kole a zároveň postup na krajské kolo súťaže Čo vieš o hviezdach si v stredu 5. apríla,  vybojovali študenti 2. ročníka Tomáš Toma a Števo Puci. V priestoroch Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove sa zišli najlepší mladí astronómovia spomedzi žiakov stredných škôl trebišovského okresu, aby súperili o triumf vo vedomostnej súťaži. Teší nás, že úspešne našu školu reprezentoval aj študent 3.A triedy Kristián Uličný ktorý dosiahnutým 4. miestom zaujal pozíciu 1. náhradníka na krajské finále.

  Našim úspešným študentom úprimne blahoželáme, ostatným ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce do ďalších rokov!

 • Celoslovenské kolo v OĽP

  5. – 7. apríla 2017 sa konalo celoštátne kolo 19. ročníka Olympiády ľudských práv pod záštitou ministerstva školstva vedy výskumu a športu slovenskej republiky. Nosnou témou 19 tohto ročníka bolo:

   „ Sloboda myslenia, svedomia, prejavu a vyznania v kontexte demokratického občianstva.

  Hlavnú cenu a odmenu 300 eur získala Dominika Chrastová z Gymnázia v Kysuckom Novom Meste. Naše „ želiezko v ohni“  Jožko Andrej, ako víťaz krajského kola OĽP v Košiciach nesklamal. Ako jediný s zástupca Cirkevnej školy na Slovensku z 61 účastníkov, postúpil do finále. Celkové 5. miesto bolo v Jožkovom prípade výsledkom výborného výsledku v teste a malej bodovej straty pri obhajobe témy. 

 • Dekanské kolo biblickej olympiády

   Vo štvrtok 23. marca priniesol našej škole aj ďalšiu radosť v podobe úspechu na dekanátnom kole Biblickej olympiády 2017 a postupu na diecézne finále v Košiciach. Družstvo, ktoré tvorili: Eva Kovaľová, Katarína Michalková Soňa Mrázová ( všetky z III.B), pod vedením sestry Šebastiány, potvrdilo svoju kvalitnú prípravu a dominanciu z posledných ročníkov krásnym 1. miestom. K dosiahnutému výsledku dievčatám a sestre srdečne blahoželáme a naďalej držíme palce v nasledujúcom postupovom kole! 

 • Externá časť a písomná forma MATURÍT 2017

  V utorok 14. marca 2017 začal kolotoč tohtoročných maturitných skúšok externou časťou a písomnou formou internej časti zo slovenského jazyka a literatúry, na ktoré nadväzovali v stredu maturita z cudzích jazykov. Štvrtok na našej škole uzavrieme testovanie v predmete matematika. Aj tohto roku si niektorí študenti vybrali možnosť maturovať elektronicky, tzv. E- Maturitu, zo slovenského jazyka a literatúry 12 a z matematiky 3 študenti. Naše gymnázium sa pripojilo k školám, ktoré maturovali on- line formou. Jej výhodou je, že v momente keď zatvoríte test sa dozviete ako ste zmaturovali. Ako dopadla externá časť, budú ostatní študenti vedieť asi týžďeň pred ústnou časťou maturitných skúšok.

  Držíme všetkým palce.

   

 • Pozor, nová zmena rozvrhu hodín 16.3.

 • Pozor zmena rozvrhu hodín 15.3.2017

 • POZOR ZMENA ROZVRHU HODÍN 14.3.2017

 • POZOR ZMENA ROZVRHU HODÍN !!!!!!!

  Milí študenti,

  vitajte opäť po jarných prázdninách v škole, ešte stále pokračujeme v zmenenom režime rozvrhu hodín. Tento týždeň sa nesie v znamení EČ a PFIČ MS 2017 naších štvrtákov a to znamená menšie organizačné zmeny v rozmiestnení tried a rozvrhu hodín ostatných ročníkov. Postupujte preto podľa pokynov svojích triednych profesorov a sledujte novinky na tejto stránke školy. Prajeme príjemý návrat do školských lavíc a maturantom úspešnú prvú časť  maturitných skúšok.

 • Pozor zmena rozvrhu hodín 3.3.2017

 • Zmena rozvrhu hodín 2.3.2017

 • Zmena rozvrhu hodín 1.3.2017

 • Pozor zmena rozvrhu hodín 28. 2. 2017

 • POZOR ZMENA ROZVRHU HODÍN !!!!!!!

  Utorok 14. marca odštartuje najdôležitejšie obdobie v študentskom živote našich štvrtákov, počas ktorého ich čaká písomná a ústna časť a následne prijímacie konanie na vysoké školy. Zaujímavosťou tohtoročných maturít je to, že opäť bude realizovaná aj v elektronickej forme vo forme E- MATURITA a klasickej forme.

                   Týždeň pred EČ MS 2017 sa zintenzívňuje ich príprava, preto tu v novinkách budú mať všetci študenti k dispozícii upravený rozvrh hodín na tento týždeň.

                                                                                                                                                                 RNDr. Jana Partilová

 • Jožko Andrej - víťaz krajského kola OĽP

  V stredu 8. februára sa konalo krajské kolo už XIX. ročníka Olympiády ľudských práv v Košiciach kde sme mali aj my naše "želiezko v ohni". Po minuloročnom víťazstve aj tento rok sme o sebe dali vedieť. Pod vedením Mgr. Davida Dzamu,  študent 3.A triedy Jožko Andrej obhájil víťazstvo spomedzi 46 najlepších študentov Košického kraja a potvrdil kvality naších študentov v tejto oblasti. Ako víťaz krajského kola postupuje na celoslovenské kolo tejto obľúbenej súťaže, ktorá sa uskutoční v mesiaci apríl v  Modre.

  Jožko, srdečne blahoželáme!

 • Zahlasujme za naše mesto

  Milí študenti,pomôžme svojmu mestu v hlasovaní o detské ihrisko, ktoré vybuduje spoločnosť Lidl.  Cieľom projektu je zrealizovať v období roku 2017 celkom 10 detských ihrísk v 10 mestách, v ktorých spoločnosť Lidl prevádzkuje predajne Lidl. O tom, kde konkrétne budú realizované ihriská nesúce názov „Žihadielko“, rozhodne svojimi hlasmi široká verejnosť. Z výsledku hlasovania širokej verejnosti vzíde 10 víťazných miest, v ktorých bude ihrisko „Žihadielko“ postavené.

  Mesto Trebišov figuruje v hlasovaí momentálne na 6. mieste v skupine miest s počtom obyvateľov od 23 000 do 34 999. Hlasovanie už prebieha od 16.01.2017 do 28.02.2017 a to prostredníctvom webovej stránky www.zihadielko.sk a každý máme dva hlasy. Zaujímavosťou je, že hlasuje sa každý deň, každý deň preto treba zahlasovať dokonca môžete zapnúť pripomienkovač.

  Tak poďme do toho, dnes ste už hlasovali???

 • Olympiáda v nemeckom jazyku - okresné kolo

  Už v novom kalendárnom roku sa na okresnom kole olympiády v nemeckom jazyku, ktorého organizátorom bolo štátne Gymnázium v Trebišove, predstavili študenti IV.A Marcel Chovanec a študentka II.B Alžbetka Timková. Pod vedením svojej vyučujúceho Mgr. Dávida Mazára. V konkurencii najlepšie nemecky hovoriacich študentov stredných škôl trebišovského okresu obsadila Alžbetka 3. miesto a Marcel sa stal víťazom kategórie 2B. S úspechu obidvoch sa tešíme, samozrejme srdečne blahoželáme a Marcelovi držíme palce na krajskom kole olympiáde v nemeckom jazyku.

   

Novinky

Kontakt

 • CIRKEVNÉ GYMNÁZIUM sv. JÁNA KRSTITEĽA TREBIŠOV
  ul. M.R. Štefánika 9, 075 01 Trebišov
 • +421 056 6725333, 0904 738 963, 0904 738 964

Fotogaléria