Utorok 16. 10. 2018

Patrik Partila (III.A)

Vitajte na EduPage

Drahí Študenti,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy, aktuálne suplovanie a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

• Prosíme o vaše hlasy v podpore za našu školu v súťaži o počitačovú učebňu ( veď viete ako by sme ju potrebovali). Hlasovať môžete vy, milí študenti, vaši rodičia, babka, dedko, sestry, bratia, bratranci, sesternice, strýkovia, tety.....celá rodina, ulica, dedina..... presvečte ich a každý deň do 31. 12. posielajte hlasy našej škole na https://nanovylevel.sk/.

Vopred ďakujeme a pridáme aj modlitbičku.

• Plenárna schôdza ZRPŠ

Vážení rodičia a zákonní zástupcovia,

pozývame Vás na celoškolské plenárne zasadnutie ZRPŠ Cirkevného gymnázia sv. Jána Krstiteľa v Trebišove, ktoré sa uskutoční 04.10.2018 o 16.00 v spoločenských priestoroch cirkevného gymnázia.

Po skončení plenárneho zasadnutia (približne o 16.30) bude pokračovať program triednymi aktívmi jednotlivých tried.

Tešíme sa na Vašu účasť!

• Vyhlásenie cirkevných škôl na podporu biskupa

My, riaditelia škôl a školských zariadení spolu so svojimi zamestnancami dôrazne odmietame mediálne útoky na osobu biskupa Mons. Milana Chautura v súvislosti s kauzou údajného zneužívania maloletého dievčaťa.

Sme znepokojení z hrubého a neľudského útoku médií, ktorý je postavený na základe vykonštruovaného obvinenia a nezohľadňuje doterajšie výsledky policajného vyšetrovania. Jeho pravdivosť a opodstatnenosť nebola nijako preukázaná. Uvedomujeme si, aké ľahké je pošpiniť česť a dobré meno človeka, a ako ťažko sa uskutočňuje náprava.

• Slávnostné otvorenie  šk. roka 2018 / 2019

Milí študenti.
    Po dlhých prázdninách sa opäť otvára brána našej školy pre študentov a začína sa nový školský rok 2018 / 2019.

V pondelok 3.9. o 8:30 sa všetci stretneme vo svojich triedach. Po úvodných inštrukciách Vašich triednych profesorov sa všetci spolu presunieme do Chrámu Zosnutia Prevätej Bohorodičky, kde spolu so študentami Cirkevnej strednej odbornej školy a Cirkevnej základnej školy sv. Juraja budeme sláviť sv. liturgiu, ktorú bude slúžiť vladyka Milan Chautur.

Obzvlášť vítame na škole našich nových študentov 1. ročníka.

• Už tento víkend privítame na pôde našej školy študentky a študentov z Talianska, z Nova Siri v slnečnej Kalabrii. Súčasťou tohto výmenného programu je aj ukážka slovenského a výchoslovenského folklóru, našich zvykov a ľudových tradícii. Študenti nášho cirkevného gymnázia v spolupráci s učiteľmi a vedením školy sa už niekoľko týždňov pripravujú na tento výmenný pobyt. Deň "D" je nedeľa 29. apríla, keď priletia na Budapeštianské letisko a my si ich prevezmeme do rodín, kde budú mať zabezpečenú stravu, ubytovanie a spoločníka či spoločníčku pre týždenný pobyt v Trebišove a v regióne Zemplín a Šariš. Čaká ich celkom bohatý, a zaujímavý program, ktorého súčasťou sú aj ukážky ľudového tanca a zemplínaských tradícii. A práve tieto folklórne prvky, tanec a zvyky naším študentom pomáha sa naučiť a zžiť s nimi Jožko Bečar, kanadský lektor anglického jazyka, ktorý pôsobi na našej škole. Doteraz učil študentov rozprávať a myslieť v jazyku anglickom. Tentokrát nám ale pomáha z niečim, čo by nikto nečakal. Tancuje ľudovky, čardáš a vykrúca jedná radosť... Vysvetľuje jednokročku, dvojkročku, čapáš či barz čo.... v angličtine naším štdedento - slovakom jak repa. Všetci len z úžasom a z otvorenými ústami, mlčky pozorujeme kanaďana, ktorý čapašuje, výska a vykrúca írečité slovenky z ľahkosťou mladého " parobka". Toto sa nevidí často.... možno nikde. Prikladáme foto...

• Milí študenti,

po skvele zvládnutej organizácii a dobrovolníckej pomoci pri príprave bežeckého podujatia "Spoznaj Trebišov behom" v minulom roku sa na Vás obracajú organizátori tohto podujatia stať sa súčasťou realizačného tímu ako dobrovoľník. Vašou úlohou bude:

- pomáhať pri navigácii bežcov, podávať vodu alebo pripravovať občerstvenie na kontrolných staniciach,

- pomôcť pri výstavbe stanov a trate, v cieli pri aktivitách s deťmi, pri registrácii, rozdávať medaile v cieli.

Kedy: 13.5.2018- v nedeľu Trebišov.

• K víťaztvu a postupu do krajského finále dlhodobých športových súťaží (DŠS) blahoželáme chlapcom- hádzanárom. ktorí budú obhajovať výborné výsledky dosiahnuté v regionálnom kole. Regionálne finále sa uskutočnilo 10.4.2018 v mestskej športovej hale v Michalovciach . Naši chlapci zdolali v jednotlivých zápasoch Strednú odbornú školu technickú Michalovce, Gymnázium Trebišov a remizovali v zápase, keď bolo jasné, že budú celkoví víťazi s GPH Michalovce. Podarilo sa im zvíťaziť po dobrých a športovej stránke vyzretých výkonoch a zabojujú o víťazstvo v priebehu júna v Košiciach. Chlapci blahoželáme a veríme aj v celkové víťazstvo DŠS v hádzanej a zisk „Putovného pohára predsedu KSK“.

• Zuzka Mrázová 2.A postupuje na celoslovenské kolo v SOČ

Naša účasť a úspešné umiestnenia v krajskom kole SOČ aj tento rok rizšírili zbierku úspechov v tejto súťaži pre naše cirkevné gymnázium. Druhé miesto spojené s postupom na celoslovenské finále Stredoškolskej odbornej činnosti v piatok 6. apríla 2018 zavŕšila študentka II.A triedy Zuzka Mrázová. So svojou prácou „Úroveň dentálnej hygieny u adolescentov a vplyv škodlivých nápoj na chrup človeka“ v kategórii biológia zaujala odbornú komisiu, že po regionálnom a krajskom kole bude môcť prezentovať kvality svojho výskumu s najúspešnejšími stredoškolákmi z celého Slovenska.