Sobota 23. 9. 2017

Erika Semanová (II.B)

Vitajte na EduPage

Drahí Študenti,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy, aktuálne suplovanie a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

• Vážení rodičia a zákonní zástupcovia,

pozývame Vás na celoškolské plenárne zasadnutie ZRPŠ Cirkevného gymnázia sv. Jána Krstiteľa v Trebišove, ktoré sa uskutoční 26.09.2017 o 16.00 v spoločenských priestoroch cirkevného gymnázia.

Po skončení plenárneho zasadnutia (približne o 16.30) bude pokračovať program triednymi aktívmi jednotlivých tried.

• Pondelok 4. septembra 2017, pri príležitosti otvorenia nového školského roka, sa otvoria brány Cirkevného gymnázia sv. Jána Krstiteľa v Trebišove pre všetkých svojich študentov, učiteľov a zamestnancov.

Program prvého dňa v škole:

9.00 - príchod žiakov do školy (stretnutie v triedach s triednymi profesormi)

9.00 - 9.20 - triednická hodina

• Milí študenti,

po skvele zvládnutej organizácii a dobrovolníckej pomoci pri príprave bežeckého podujatia "Spoznaj Trebišov behom" sa na Vás obracajú organizátori podujatia " TOUR de TOKAJ". Pozývajú Vás stať sa súčasťou realizačného tímu ako dobrovoľník. Vašou úlohou bude:

- pomáhať pri navigácii bežcov a cyklistov, podávať vodu alebo pripravovať občerstvenie na kontrolných staniciach,

• Preukazy ISIC si môžete vyzdvihnúť v škole od 30.8.2017  v čase od 8.30 hod. Nezabudnite so sebou doniesť fotografiu tváre s rozmermi 28x34 mm, ktorá bude  umiestnená na preukaz.

• Milí študenti,

Aby ste mohli aj počas prázdnin využívať výhody ISIC karty, nezabudnite si predĺžiť jej platnosť. Postup je taký aky bol po minulé roky. Treba zaslat SMS v tvare

TC medzera PRIEZVISKO ( uvedené na preukaze) medzera ČÍSLO ČIPU ( uvedené na preukaze) v cene 3€ na číslo 8844.

Po odoslaní SMS príde potvrdzujúca správa a následne príďte do kancelárie zástupcu riad. školy ku školskému terminálu. Ak chcete objednať novú známku ISIC 09/2018, môžete si ju objednať do piatka 16.6. 2016.

• Dnešným dňom (utorok 23. mája 2017) sa ukončila štvorročná púť našich štvrtákov úskaliami stredoškolského života.  Druhý a zároveň posledný maturitný deň priniesol náročné meranie a prezentovanie získaných vedomostí pred delegovanými komisiami v predmetoch slovenský jazyk a literatúra, anglický jazyk, chémia, biológia, fyzika, informatika a dejepis. Aj dnes prinášame krátky sumár fotozáberov zo skúšobného dňa a pri tejto príležitosti blahoželáme našim čerstvým „absolventom“ k úspešnému zvládnutiu dôležitej etapy života, zároveň im prajeme krásne prežité „najdlhšie“ letné prázdniny, šťastnú voľbu ďalšieho vzdelávania a povolania a najmä veľa príjemných spomienok na svoju strednú školu.

• V pondelok 22. mája – začala na Cirkevnom gymnáziu sv. Jána Krstiteľa záverečná fáza maturitných skúšok, a to ich ústnou formou internej časti pred delegovanými komisiami jednotlivých predmetov. Na programe dňa boli „skúšky dospelosti“ zo slovenského jazyka a literatúry, anglického jazyka,  nemeckého jazyka, matematiky, geografie a občianskej náuky. Prostredníctvom fotiek prinášame niekoľko momentov z priestorov skúšobných miestností i mimo nich.

• V nedeľu 14.5.2017 sa v Trebišove uskutočnil prvý ročník bežeckého podujatia: " Spoznavaj Trebišov behom".Organizoval ho Ing. Michal Majcher pod záštitou mesta Trebišov a CSOŠ sv. Jozafáta. Pre študentov nášho gymnázia nebola táto nedeľa oddychovou, na jednej strane naši študenti v organizačnom teame, na strane druhej bežci na tratiach 2 km, 5 km a 10 km. Veľká vďaka im patrí za ochotu a nezištnú pomoc pri zabezpečení podujatia, pri obšerstvovacích staniciach či zátarasach. Bežci zas úspešne reprezentovali a všetci sa vrátili do cieľa, bez strát či ujmy na zdraví. Teší nás rastúci záujem študentov o takéto podujatia a už sa tešíme na ďalší beh v Trebišove.

• Piatková noc (12. 5. 2017) sa niesla v znamení Matúšovho Evanielia z iniciatívy sr. Sebastiany a duchovného správcu školy o. Milana Diheneščíka a s účasťou vybranej skupiny žiakov. Priestory školy sa opäť na jednu noc zmenili na miesto, kde spoločenstvo mladých ľudí spoznáva knihu kníh – Bibliu, zamýšľa sa nad pravdami, ktoré presahujú každého človeka  – veriaceho aj neveriaceho, spoločne uvažuje nad stálou aktuálnosťou biblických právd, „kriticky“ číta biblický text, ktorého cieľom je prirodzené poznávanie biblického textu (spoznávanie sveta  autora a sveta textu), snaží sa porozumieť obrazom, symbolom a literárnym žánrom Biblie, za biblickým príbehom odkrýva ešte jeden príbeh, príbeh každého človeka, v ktorom objavuje v biblickom príbehu posolstvo, snaží sa hlbšie porozumieť Božiemu slovu, pravidelným čítaním prijať pozvanie k budovaniu vzťahov s ľuďmi v jednote s Bohom a zažiť tak spoločenstvo pri spoločnom počúvaní a čítanie Božieho slova.

• Milí nádejní maturanti.

Aktualizovali sme modul MATURITA 2017, nájdete v ňom rozpis maturitných predmetov podľa dňa a času.

Prajeme Vám úspešné zvládnutie maturitnej skúšky.