• STÁLA VEDECKÁ KONFERENCIA CGJK

• Zaži vedu, ktorá uchvacuje

Stála vedecká konferencia (SVK) študentov cirkevného gymnázia vzniká z iniciatívy vedenia školy, pedagógov a zanietených študentov ako platforma spájajúca priestory gymnázia s akademickou pôdou a firemným prostredím.

Jej poslaním je umožniť kontakt a viesť partnerský dialóg študentov školy s významnými predstaviteľmi vedy, výskumu, biznisu a spoločenského života, ktorí budú inšpiráciou pre budúcich vysokoškolákov na základe príkladov dobrej praxe a kariérnych príbehov zo SR i zahraničia.

Úlohou SVK je prinášať aktuálne témy vedy, hospodárstva a občianskej spoločnosti a spojiť ich s oblasťou vzdelávania, priniesť možnosti kontaktov a zdrojov pre prácu študentov na projektoch ročníkových prác alebo na témach stredoškolskej odbornej činnosti.

Súčasťou aktivít SVK bude nielen stretávanie sa komunity študentov s pozvanými osobnosťami na pôde školy, ale aj možnosť návštevy a práce v laboratóriách, výskumných ústavoch, v priestoroch fakúlt a vo firmách.

Ako byť súčasťou aktivít ?

1.   ako študent Cirkevného gymnázia sv. Jána Krstiteľa v Trebišove (informácie priamo na škole)

2. ako študent základnej školy (prostredníctvom informácií od výchovného poradcu alebo prostredníctvom web stránky CGJK a sociálnych sietí)