• Dá sa na gymnáziu plesať?? Dá!!

• 10. 2. 2023
        • Piatok, 3. februára 2023 prežili študenti a pedagógovia Cirkevného gymnázia sv. Jána Krstiteľa v Trebišove výnimočný čas. Dôvod k tomu im dal Školský imatrikulačný ples, ktorý sa konal z iniciatívy Študentského parlamentu.

Špeciálnu atmosféru dňa navodili tretiaci už hneď z rána. Oblečení v kovbojskom šate vtrhli medzi prvákov, aby začali proces ich imatrikulácie. Najmladších študentov obliekli do kostýmov „pánbožkových kravičiek“, v ktorých museli stráviť celý deň v škole.

Proces definitívneho začlenenia nováčikov vyvrcholil podvečer, keď sa takmer všetci študenti Cirkevného gymnázia sv. Jána Krstiteľa stretli na Školskom imatrikulačnom plese. Po mnohých úlohách, v ktorých prváci museli obstáť, či zábavných scénkach v podaní tretiakov, zložili prváci prísahu študenta CGJK a tým sa stali neodlučiteľnou súčasťou gymnaziálnej rodiny. Tento ich veľký krok sa stal zároveň štartovacou čiarou pre slávnostné otvorenie plesu. V tomto bode sa všetkým prítomným prihovoril RNDr. Slavomír Partila, štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy a výskumu SR. Štafetu príhovoru prebral o. Milan Kmec, riaditeľ gymnázia, ktorý po modlitbe a prípitku pozval všetkých na tanečný parket.

Tanec, rozhovory, smiech a zábava vypĺňali priestor na parkete i mimo neho. Čas plynul neuveriteľne rýchlo a skvelá nálada neustále naberala na obrátkach. To, vďaka čomu je Cirkevné gymnázium sv. Jána Krstiteľa výnimočné, a teda rodinná atmosféra a budovanie pozitívnych vzťahov, sa počas plesu dalo nasávať plnými dúškami. A k tomu fantastické jedlo, či skvelé ceny v tombole. Niet sa preto čo čudovať, že ešte pred 03:00, kedy mal ples oficiálne končiť, boli skoro všetci ešte na parkete.

Školský imatrikulačný ples predčil všetky očakávania, s ktorými naň študenti i pedagógovia išli. A tak sa z toho nielen tešíme, ale už teraz uvažujeme nad priebehom ďalšieho ročníka tejto skvelej akcie Cirkevného gymnázia sv. Jána krstiteľa v Trebišove.