• S POŽEHNANÍM DO NOVÉHO ROKA

• 14. 1. 2022
        • "Ako na nový rok, tak po celý rok!" No a ako lepšie začať, ak nie s Božím požehnaním?! Preto sme prvé dni nového kalendárneho roka požehnali priestory našej školy, aby Božia milosť naplnila naše vzťahy, priestory i celý život na Cirkevnom gymnáziu sv. Jána Krstiteľa v Trebišove.

Modlitbe požehnania priestorov školy predchádzala obnova krstných sľubov, cez ktorú sme Boha pozvali nielen medzi múry našej školy, ale zvlášť do našich životov.

"Voda je nádherný živel, ktorý vie priniesť život, ale dokáže aj život vziať, dokže vzbudiť úžas nad svojou majestátnosťou, ale dokáže vzbudiť aj strach nad svojou silou, je veľmi jemná a krehká, no zároveň aj plná sily. A tento živel sa rozhodol naplniť Boh svojou prítomnsoťou, aby to, čo voda spôsobuje v prírode Boh svojou prítomnosťou konal v našom vnútri." To sa udialo v momente krstu, ku ktorému sme sa vrátili obnovou krstných sľubov a taktiež aj požehnaním školy svätenou vodou, ako poznamenal o. Milan Kmec, duchovný správca školy.

Nech teda rok 2022 prežijeme s Božím požehnaním, ktoré nech pomáha rásť dobru v nás.