• DUCHOVNO- FORMAČNÁ EXKURZIA

• 26. 5. 2019
        • Dňa 20.mája študenti 1. a 2. ročníka školy navštívili pútnické miesto Ľutina. Toto pútnické miesto je známe zjavením sa Sv. Mikuláša, istej miestnej občianke Zuzane Fekete. Na počesť zjavenia, na dnešnom mieste stojí kaplnka Sv. Mikuláša, do ktorej sme mohli nahliadnuť. V areáli pútnického miesta sa nachádza  Bazilika Presvätej Bohorodičky , v ktorej sme mali možnosť sláviť  sv. liturgiu. Navštívili sme aj vyhliadkovú vežu kópie dnes už neexitujúceho kostolíka, mali sme možnosť vidieť miniatúry kostolíkov a zažiť príjemnú atmosféru našej púte s duchovným správcom školy  s o.Milanom a sestrou Šebastiánou.

Simeon Kohut, 1.A.

• NÁVŠTEVA DIVADELNÉHO PREDSTAVENIA V PREŠOVE

• 19. 5. 2019
        • Dňa 15. mája sa žiaci a zamestnanci nášho gymnázia zúčastnili divadelného predstavenia EUGEN ONEGIN v DJZ Prešov. Tento ľúbostný  veršovaný román  A. S. Puškina v podaní hercov DJZ Prešov  predstavuje príbeh o mladosti,  túžbe a snoch , ale aj o ľahostajnosti a arogancii. Svojou bezprostrednosťou má čo povedať aj dnešnej generácii, zhodli sme sa po predstavení. Odchádzali sme s príjemným kultúrnym zažitkom.

študenti cirkevného gymnázia

• PRORAM POČAS MATURITNÝCH DNÍ PRE NEMATURUJÚCE ROČNÍKY

• 17. 5. 2019
        • Pondelok 20. 5. 2019:

I.a II. ročník – duchovno-formačná exurzia na pútnické miesto do BAZILIKY MINOR  v Ľutine

(zraz všetkých žiakov je o 8:00 hod pred budovou školy)

zodpovední:  o. Milan, sr. Šebastiána

III. ročník – Kurz ochrany života a zdravia , Vojenský útvar OS SR Trebišov

(zraz všetkých žiakov je o 8: 15 hod pred budovou  školy)

zodpovední : PaedDr.Pavlikovský,  Mgr.Mazár

Utorok 21. 5. 2019:

I.a II. ročník – účelové cvičenie, Vojenský útvar OS SR Trebišov

(zraz všetkých žiakov je o 8: 30 hod pred budovou školy)

zodpovední : PaedDr.Pavlikovský, PaedDr. Horňáková

III. ročník – CPPPaP Trebišov

(zraz žiakov je o 8:45 hod v škole v učebni II.A)

zodpovedná : sr. Šebastiána

Streda 22. 5. 2019:

I.,  II.,  III. ročník  Vojenský útvar OS SR Trebišov

(zraz všetkých žiakov je o 8: 30 hod pred budovou školy)

zodpovední: PaedDr.Pavlikovský, PaedDr. Sabová

• ROZLÚČKA MATURANTOV

• 15. 5. 2019
        •

Záver štúdia na škole sa  pre maturantov niesol v znamení slávnostnej rozlúčky so školou, triednymi učiteľmi, so spolužiakmi, s pedagogickými aj nepedagogickými zamestnancami školy. O slávnostnú atmosféru tohto dňa v škole sa postarali študenti 3. ročníka. Vyvrcholením tohto významného dňa bola  slávnostná sv. liturgia v Gréckokatolíckom chráme Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Trebišove, ktorú celebroval košický eparcha, vladyka Milan. Po liturgii bola krátka rozlúčka a ocenenie najúspešnejších žiakov riaditeľkou  školy, ako aj poďakovanie zo strany maturantov svojim spolužiakom a pedagogickému zboru cirkevného gymnázia. Milé ukončenie samotnej  rozlúčky bolo na  spoločnom slávnostnom  obede.

Všetkým maturantom želáme úspešné zvládnutie maturitnej skúšky!

• Dôležitý oznam pre uchádzačov o štúdium - ZÁPIS

• 14. 5. 2019
        • Oznamujeme úspešným a prijatým uchádzačom o štúdium na Cirkevnom gymnáziu sv. Jána Krstiteľa Trebišov, že zápis uchádzačov o štúdium sa uskutoční

17. mája 2019 a 20. mája 2019 od 9:00 - 15:30 hod v kancelárii riaditeľky školy.

Záujem o štúdium potvrdzuje zákonný zástupca žiaka pri zápise. Zákonný zástupca žiaka odovzdá pri zápise zápisný lístok, ktorý dostal žiak na ZŠ , ktorú navštevuje.

Ak sa zápisu nemôžete zúčastniť, kontaktujte nás na t.č. 056/ 6725333

Tešíme sa na Vás .

Gymnázium sv. Jána Krstiteľa Trebišov

• VÍKEND S BOŽÍM SLOVOM

• 5. 5. 2019
        • Tento víkend  sme sa stretli na našom gymnáziu v netradičnom čase, podvečer, aby sme sa zapojili  do projektu VÍKEND S BOŽÍM SLOVOM. Začali sme katechézou duchovného správcu školy o. Milana, hľadali sme odpoveď na otázku ako čítať Božie slovo, aby sme mali z čítania duchovný úžitok, sr. Šebastiána pre nás pripravila aktivity spojené s čítaním Božieho slova, zasýtili sme pizzou aj naše telá  a započúvali sa do živých svedectiev mladých ťudí zo spoločenstva NEHEM. O polnoci sme slávili sv. liturgiu a pokračovali ďalším duchovným programom, tak aby sme sa ráno mohli rozísť do svojich domovov duchovne obohatení .

študenti CG

• SIMULOVANÉ EUROVOĽBY NA NAŠEJ ŠKOLE

• 28. 4. 2019
        • Dňa 24.4.2019 sa našej škole uskutočnil workshop  na tému Európska únia a Eurovoľby 2019.  Výstupom sú simulované  voľby  do EP, ktoré si študenti nášho gymnázia budú môcť vyskúšať  6. a 7. mája. Workshop pozostával z prezentácie a vysvetlenia fungovania EÚ, z otvorenej diskusie  a napokon aj z aktivít a zamyslení sa na rôzne témy týkajúce sa EÚ. Cieľom tohto projektu je výzva učasti na eurovoľbách  získanie  dostatočného  povedomia o fungovaní EÚ,  o zložení EP, programoch a smerovaní EÚ.

Mgr. Dávid Mazár

• POZVÁNKA NA TRIEDNE RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• 17. 4. 2019
        • Vážení rodičia,

srdečne Vás pozývame na triedne rodičovské združenia, ktoré sa uskutočnia dňa 25. apríla 2019 o 16:00  v učebniach jednotlivých tried.

Tešíme sa na Vašu účasť.

Mgr. Eva Šimková, riaditeľka školy

• KRÍŽOVÁ CESTA

• 17. 4. 2019
        • Žiaci a zamestnanci školy pred odchodom na veľlonočné prázdniny prežívali spoločne kúsok z Ježišovej bolesti počas krížovej cesty. Symbolické zastavenia umocnili zamyslenia nad bolesťami, radosťami i výzvami, ktoré nám prináša život.

• DEŇ NARCISOV

• 12. 4. 2019
        • Aj tento rok sa naši študenti zapojili do finančnej zbierky DEŇ NARCISOV a tým vyjadrili podporu a spolupatričnosť s ľuďmi, ktorí bojujú s touto chorobou. Toto je najaktívnejšia dobrovoľnícka skupina v zložení Števo Ančočik, Timotej Kopčák, Maroš Šimko, Christofer Horňák, študenti 3. ročníka.