• BIBLICKÁ OLYMPIÁDA  EPARCHIÁLNE KOLO

• 11. 4. 2019
        • 1. miesto a postup na celoslovenské kolo Biblickej olympiády!  Žiačky 3. ročníka Zuzka Mrázová, Lydka Oravkinová a Paťka Zajacová získali v eparchiálnom kole biblickej olympiády pekné 1. miesto.

Blahoželáme a ďakujeme dievčatám za úspešnú reprezentáciu a sr. Šebastiáne za zodpovednú prípravu.

• BIBLIA OČAMI DETÍ

• 11. 4. 2019
        • Pekný úspech našich žiakov na Eparchiálnom kole  výtvarnej súťaže Biblia očami detí.

Jakub Bodnár, žiak  3. ročníka , získal v kategórii gymnázia, SŠ 2. miesto, Dárius Krestián , žiak 1. ročníka, v tej istej kategórii 3. miesto. Obe práce postupujú na celoslovenské kolo.

Blahoželáme!

• BIBLICKÁ OLYMPIÁDA

• 30. 3. 2019
        • 26. marca sa uskutočnilo v Trebišove protopresbyterátne kolo biblickej olympiády. Do eparchiálneho kola  postúpilo družstvo z nášho gymnázia v zložení  Lýdia Oravkinová, Zuzana Mrázová a Patrícia Zajacová, žiačky 3.ročníka,  ktoré získali   1. miesto.

Dievčatá, srdečne blahoželáme!

• DARCOVSTVO KRVI

• 27. 3. 2019
        • Študenti nášho gymnázia pravidelne podstupujú  prospešný, jednoduchý a veľmi humánny krok , ako je darovanie krvi. Dobre si uvedomujú, že darovať krv znamená zachrániť niekomu život. Naši tretiaci a maturanti sú vzorom pre  budúcich darcov.

• DUCHOVNÉ CVIČENIA

• 20. 3. 2019
        • „Lásku bez kríža nenájdeš a kríž bez lásky neunesieš“ (Sv. Ján Pavol II.)

V dňoch 8. 4. - 12. 4. 2019  sa uskutočnia duchovné cvičenia žiakov a pedagógov školy. Viac informácii nájdete v module Duchovné aktivity .

• REGIONÁLNE FINÁLE VO FUTSALE DIEVČAT

• 11. 3. 2019
        • K. Urigová, E. Žaludeková, E. Baňasová, V. Belková, V. Nízka, V. Bajuszová, P. Pásztorová,    R. Póšová, Z. Vidová,

dievčatá, ďakujeme za vzornú reprezentáciu cirkevného gymnázia!

• Svätá Štyridsiatnica

• 6. 3. 2019
        • " Pane Ježišu Kriste, Synu Boží, zmiluj sa nado mnou hriešnym!"

Spoločnou modlidbou začíname pôstne  obdobie.

• Lyžiarsky výcvik 2019

• 1. 3. 2019
        • Náš lyžiarsky kurz sa začal nedeľnou rannou svätou liturgiou.  Potom sme sa vydali na cestu. Ubytovaní sme boli v peknom prostredí Kežmarských Žľabov v hoteli Crocus. Lyžovať sme začali hneď prvý deň, keď nás naši inštruktori rozdelili do družstiev, v lyžiarskom stredisku Ždiar Strednica, a potom  sme lyžovali v Bachledovej doline. Atmosféra na svahu bola živá, uvoľnená a priateľská. Naučili sme sa ako správne lyžovať a ako sa správať na svahu. Počas pobytu sme navštívili aj Aquapark v Poprade a ľadový Dóm na Hrebienku, kde sme si urobili menšiu túru. Lyžiarsky kurz bol zakončený súťažným slalomom a šťastným návratom domov.                                                                                                                                                                                                                                                                      Marianna Kolodiová 1. A