• Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku

• 17. 2. 2021
        • Dňa 10. februára 2021 sa uskutočnilo krajské kolo olympiády v anglickom jazyku.

Našu školu úšpešne reprezentoval študent Aurel Zobala, ktorý v konkurencii stredných škôl Košického kraja, v kategórii 2A získal veľmi pekné 2. miesto.

Tešíme sa z jeho úspechu a blahoželáme!

• Geografická olympiáda - školské kolo

• 15. 2. 2021
        • Dňa 1.2.2021 sa na našej škole uskutočnilo online školské kolo geografickej olympiády, na ktorom sa zúčastnilo 14 študentov 3. a 4. ročníka.

Do krajského kola v kategórii B postupuje Simeon Kohut z 3.A triedy s prácou na tému Typy cestovného ruchu Košického samosprávneho kraja.

Ďakujeme všetkým zúčastnením a víťazovi blahoželáme!.

PaedDr. Horňáková Klaudia

• Valentínska online pošta

• 14. 2. 2021
        • Už niekoľko mesiacov trávime školské dni doma a viacerí strácame prehľad o čase, no všetci vieme, že dnes je  deň sv. Valentína.

Minulé roky sme si deň sv. Valentína na našom gymnáziu spríjemnili veľmi milým podujatím Valentínskou poštou, ktorú pripravovali študenti školy pod patronátom sr. Šebastiány.

Žiaľ, tento školský rok je iný ako tie ostatné. Preto študenti 3. ročníka pod vedením sr. Šebastiány pripravili videoprezentáciu zostavenú z milých odkazov, pozdravov, či už pre kamaráta/kamarátku, spolužiaka/spolužiačku, priateľa/priateľku, učiteľa/učiteľku.

Video so môžte pozrieť na:YouTube kanáli školy (tiež na FB a IG stránke školy):

Valentínska pošta online

Pekného Valentína, oslávte ho hlavne v zdraví a v bezpečí domova!

• Netradičná hodina dejepisu

• 12. 2. 2021
        • Naši tretiaci zažili netradičnú hodinu dejepisu.

Na online hodine dejepisu mali možnosť študenti 3. ročníka nahliadnuť do Múzea holokaustu v Seredi a oboznámiť sa s príbehom židovského chlapca Naftaliho. Započúvali sa rozprávania Naftaliho, ktorý ako 14-ročný chlapec prežil isté obdobie svojho života v koncentračnom tábore v Seredi.

Súčasťou prednášky bola aj virtuálna prehliadka expozície múzea holokaustu a zaujímavé aktivity pre žiakov, ktoré si pripravil prednášajúci Mgr. Peter Vanko - metodik a lektor múzea.

Sme radi, že takouto netradičnou a zaujímavou formou si mohli študenti prehĺbiť poznatky o našej histórii, a diskutovať o problematike antisemitizmu, rasizmu a xenofóbie v kontexte s históriou holokaustu na Slovensku.

Mgr. Anna Anderková

• Valentínska kvapka krvi

• 11. 2. 2021
        •  Je to v našich rukách !

Tento jednoduchý slogan 26. ročníka Valentínskej kvapky krvi, nás oslovuje aj v tejto neľahkej situácii, aby sme ani počas pandémie nezabúdali  na tých, ktorí sú na darovanú krv odkázaní.

Milí študenti a zamestnanci školy, ak ste zdraví a súčasná situácia vám to umožňuje, prekonajte obavy a choďte darovať krv.

Kedy ?  od 15. februára 2021 do 19. marca 2021 ( každú stredu a piatok )

Kde?     Hematologicko – transfúzne oddelenie Trebišov

Bližšie informácie Vám poskytne Mgr. Anežka Franková

• 10. 2. 2021
        • Dňa 10. 02. 2021 sa uskutočnilo školské kolo dejepisnej olympiády. Olympiáda bola kvôli nepriaznivej pandemickej situácii realizovaná online prostredníctvom Edupage.. Otázky boli zostavené z otázok publikovaných v predchádzajúcich ročníkoch na krajských kolách dejepisnej olympiády.

Školského kola sa zúčastnili žiaci 1., 2. a 3. ročníka.

Mgr. Anna Anderková

•  2% z dane pre našu školu
        • 2% z dane pre našu školu

• 4. 2. 2021
        • Vážení rodičia, absolventi školy,  priaznivci našej školy,

chceme Vás láskavo požiadať o poukázanie 2% zo zaplatenej dane z príjmov za rok 2020, ktoré budú použité na skvalitnenie výchovnovzdelávacej, záujmovej činnosti a duchovných aktivít žiakov našej školy.

Tlačivá a bižšie informácie na sekretariáte  školy.

tel. kontakt:  0903 650 518

Ďakujeme Vám!

• Vyhodnotenie FOTO súťaže

• 3. 2. 2021
        • Milí študenti, naša prvá školská fotosúťaž na tému "Môj priateľ monitor" je ukončená. Ďakujeme Vám  všetkým, ktorí ste sa zapojili do súťaže, za Vaše fotografie, za skvelé nápady a kreatívne zábery. O  výherných fotografiách ste rozhodli vy svojím hlasovaním na instagrame školy. Výhercovia si prevezmú ceny u riaditeľky školy pri nástupe do školy (1. miesto -  bluetooth slúchadla, 2. miesto - web kamera , 3. miesto -  bezdrôtová myš).

Výhercovia:

1. miesto . Rebeka Fedorová, 1. A