• Geografická olympiáda - krajské kolo

• 30. 3. 2021
        • Dňa 26. 3. 2021 sa uskutočnilo krajské kolo Geografickej olympiády pre stredné školy v Košickom kraji v kategóriách A, B a Z.

Práce a postery posudzovali zamestnanci Ústavu geografie UPJŠ.

Našu školu reprezentoval študent 3. A , Simeon Kohut s prácou na tému „Typy cestovného ruchu Košického samosprávneho kraja“ (školiteľka: K. Horňáková), ktorý v konkurencii stredných škôl Košického kraja obsadil pekné 3. miesto.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a blahoželáme.

• Všetkým učiteľom
      • Čo vieš o hviezdach? 2021 - okresné kolo

• 22. 3. 2021
        • Dňa 18. marca 2021 sa konalo okresné kolo vedomostnej súťaže Čo vieš o hviezdach? 2021.

V kategórii stredných škôl našu školu reprezentovali študenti:

Dávid Pazderák, 3. A

Ján Hamko, 3. A

Ľuboslav  Voloch, 4. A

Naši študenti mali možnosť porovnať si svoje vedomosti v danej oblasti so študentami ostatných gymnázii regiónu. Najlepšie umiestnenie, pekné 3. miesto, získal Dávid Pazderák, ktorého od celkového prvenstva delilo iba zopár bodov a postupuje do ďalšieho kola tejto súťaže, ktoré organizuje Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove.

Všetkým ďakujeme za účasť a reprezentáciu školy, blahoželáme k úspechu a držíme päste v ďalšom kole!

• Okresné kolo Biblickej olympiády

• 17. 3. 2021
        • Dňa 10. marca 2021 sa uskutočnilo okresné kolo 19. ročníka Biblickej olympiády. Pre pandemickú situáciu sa uskutočnilo online.  Našu školu reprezentovali študenti 3. ročníka Klára Mária Urigová, Simeon Kohut a Blažej Rebják. Získali prvé tri postupové miesta do krajského kola.

Blahoželáme a držíme im päste v krajskom kole!

Mgr. Eva Šimková

• Súťaž

• 12. 3. 2021
        • Marec nie je známy len ako mesiac kníh. 21. marca si pripomíname Svetový deň Downovho syndrómu.

Svoje sympatie a podporu ľuďom s týmto ochorením môžeme tento deň vyjadriť aj obutím ponožiek rôznych farieb či veľkostí,  ktoré patria v dnešnej dobe k obľúbeným módnym doplnkom všetkých generácií. Pri tejto príležitosti vyhlasujeme súťaž, a v neposlednom rade aj charitatívnu pomoc ľuďom, ktorých toto ochorenie postihlo.

AKO SA ZAPOJIŤ?

Odfoť sa vo veselých ponožkách, respektíve odfoť veselé ponožky, ktoré máš obuté a napíš krátke posolstvo pre ľudí s Downovým syndrómom. Fotografiu spolu s textom a svojím instagramovým menom (meno akým sa nazývaš na instagrame) pošli na mail cgymtv9@gmail.com. Fotku s textom, ktorý pošleš zverejní škola na svojom instagrame, kde budeš označený. Princípom bude upovedomiť svojich kamarátov aby navštívili instagramový profil školy a tvoju fotku podporili.

Výhercom sa stáva súťažiaci s najvyšším počtom lajkov.

Držíme Ti palce!

• Výsledky školského kola SOČ

• 11. 3. 2021
        • Výsledky školského kola 43. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti.

Porota pod vedením šk. koordinátorky pre SOČ PaedDr. Horňákovej rozhodla o víťazoch školského kola 43. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti, ktorému predchádzala obhajoba ročníkových projektov študentov 2. a 3. ročníka.

Do krajského kola SOČ postupujú:

• Simeon Kohut -  odbor Životné prostredie, geografia, geológia
          • Marianna Kolodiová -  odbor Životné prostredie, geografia, geológia
          • Barbora Ujhelyiová - odbor Cestovný ruch, hotelierstvo,  gastronómia
          • Matúš Garbár- odbor Biológia
          • Matej Vida a Klára Mária Urigová - odbor Ekonomika a riadenie
          • Mária Adamčíková - odbor Teória kultúry, umenie, umelecká, odevná tvorba
          • Dárius Krestian -  odbor História, filozofia, právne vedy

Blahoželáme!

• Tieňová krížová cesta

• 7. 3. 2021
        • ak sa ti všetko darí, ak máš lásku, a všetko je super, .... ,

ak sa ti nič nedarí, ak ťa tvoj najlepší priateľ sklamal, ak si chorý, … ,

polož svoje radosti a starosti na plecia Ježiša Krista a kráčaj spolu s ním

Tieňová krížová cesta

Veľké ĎAKUJEME všetkým, ktorí sa podieľali na príprave videa, študentom aj učiteľom.

Mgr. Šimková Eva, RŠ

• Obhajoby ročníkových prác

• 5. 3. 2021
        • V  čase od 1. do 5. marca 2021 na našej škole prebiehali obhajoby ročníkových prác študentov 2. a 3. ročníka.

Z dôvodu epidemiologickej situácie  boli posunuté na mesiac marec.

Vypočuli sme si práce z rôznych oblastí, či už biológie, chémie, umenia a kultúry, matematiky, fyziky, informatiky, geografie, náboženstva, občianskej náuky, nemčiny, dejepisu, čo svedčí o všestrannosti naších študentov.

V čase dištančnej výučby bola náročná samotná príprava, zhromažďovanie dát, práca s odbornou literatúrou  – ako aj samotná prezentácia pred komisoiu.

Tento ročník bol výnimočný aj svojou formou, keďže bol online. Študenti si po odprezentovaní vypočuli hodnotenie a komentáre od konzultantov .

Sme radi, že aj v tak náročnom období sa dokázali študenti popasovať so zvolenou témou, a prezentovať tak svoje nadobudnuté  zručnosti a vedomosti.

Veríme, že nadobudnuté skúsenosti, vedomosti, zručnosti, zúročia pri svojom budúcom profesijnom smerovaní a zároveň ich práce budú motiváciou pre mladších spolužiakov.