• "Biblia očami detí a mládeže"

• 28. 4. 2021
        • Dňa 23. apríla bola vyhodnotená výtvarná súťaž "Biblia očami detí a mládeže" v školskom roku 2020/2021.

Naši študenti Marianna Kolodiová a Dárius Krestian, 3. A uspeli a postupujú do celoštátneho kola.

Milí študenti, tešíme sa z Vašich úspechov a ďakujeme Vám za reprezentáciu školy!

Vyhodnotenie súťaže je publikované na stránke Gréckokatolíckej eparchie Košice.

• Svetový deň kníh a autorských práv

• 23. 4. 2021
        • 23. apríl je špecifickým dátumom pre svetovú literatúru. V tento deň roku 1616 zomreli takí velikáni svetovej literatúry, ako Miguel Cervantes y Savedra, William Shakespeare a Inca Garcilaso de la Vega.

Všeobecná konferencia UNESCO na svojom 28. zasadaní roku 1995 prijala rezolúciu, ktorou sa 23. apríl stal Svetovým dňom knihy a autorských práv.

Pri tejto príležitosti študenti 4. ročníka spolu s vyučujúcou J. Kossuthovou  pripravili videohodinu čítania poviedok v nemeckom jazyku.

video je publikované na školskom youtube kanáli: https://youtu.be/KZfVjBPC26k

• Diecézne kolo Biblickej olympiády

• 22. 4. 2021
        • Dňa 20. apríla 2021 sa uskutočnil 19. ročník diecézneho (krajského) kola Biblickej olympiády. Našu školu reprezentovali študenti 3. ročníka:

Klára Mária Urigová

Simeon Kohut

Blažej Rebják

V kategórii stredných škôl, gymnázií,  kvinty až oktávy osemročných gymnázií naši študenti získali prvé tri miesta a postúpili do celoštátneho kola.

Blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Pozvánka

• 20. 4. 2021
        • Milí študenti, srdečne Vás pozývame, pridajte sa k nám!

Cestou okolo sveta nás sprevádza naša talianska lektorka pani Miriam Fogarty.

Ale čo to vlastne znamená???

Spoznávame kultúru a problematiky iných národov cestovaním po "mape sveta". Máme možnosť si obohatiť našu slovnú zásobu v cudzom jazyku otvorenou diskusiou na stanovanú tému. Všetky jazyky sú vítané!

Hodina prebieha pomocou platformy teams každý piatok po skončení vyučovania o 13:00.

Tešíme sa na Vás!

tím cestovateľov

• SOČ - krajské kolo

• 7. 4. 2021
        • Dňa 31. marca 2021 sa uskutočnilo krajské kolo 43. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti. Tak ako väčšina aktivít v tomto období aj súťažná prehliadka najlepších prác sa musela uskutočniť v online prostredí, aj napriek netradičnému prevedeniu naši študenti dali do toho všetko, blahoželáme im k nasledujúcim úspechom a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Pozvánka na virtuálnu cestu okolo sveta

• 7. 4. 2021
        • Milí študenti,

je tu pre Vás ponuka spoznávať svet, nové kultúry a rozšíriť svoje jazykové znalosti, a to aj v čase, keď nám pandémia  reálne nedovoľuje cestovať po svete.

Bližšie informácie o pripravovanej aktivite získate na stretnutí 9. apríla 2021 o 13:00 prostredníctvom aplikácie teams s vyučujúcou talianskeho jazyka Miriam Fogarty (ponuka platí pre všetky jazykové skupiny  ANJ, TAJ, RUJ, NEJ).

Tak neváhaj a vyber sa s nami na cestu okolo sveta!

• Duchovné slovo k Veľkej noci

• 1. 4. 2021
        • Milé študentky  študenti, drahí rodičia, zamestnanci školy,

Začiatok veľkonočných prázdnin, je zároveň aj vstupom do obdobia posledných  troch dní Veľkého týždňa - tzv. (Veľkonočné) posvätné trojdnie – Zelený štvrtok, Veľký piatok a Biela sobota a ktorého vyvrcholením je Veľkonočná nedeľa – nedeľa Paschy, nedeľa Vzkriesenia.

Pri tejto príležitosti sa sa na online stretnutí, študentom a zamestnancom školy, pred odchodom na veľkonočné prázdniny prihovorila riaditeľka školy E. Šimková a  duchovný správca školy o. J. Girovský.

Príhovor o. Girovského je publikovaný na školskom youtube kanáli:

Ďakujeme.